Udržitelná móda v duchu slow fashion

Barbora Dufková je návrhářka, brašnářka a zakladatelka značky DUFKA. Po studiu na Průmyslové škole Slévárenské a MZLU v Brně strávila mnoho let na cestách a pracovně v různých koutech světa. Následovalo rozhodnutí usadit se ve své domovině blízko rodiny, jít za svým snem a věnovat se kreativní práci spojené s její vášní pro módu, ke které ji to celý život táhne. Několikaleté samostudium, metoda pokus-omyl a posléze učení u Ylony Kašparcové – brněnské brašnářky ze staré školy, vyústilo v roce 2015 v založení vlastní značky DUFKA, pomalé značky ručně vyráběných kožených kabelek a doplňků. Slow fashion, v doslovném překladu ‘pomalá móda’ (vhodnějším ekvivalentem je ‘ udržitelná móda), je aktuálním trendem, který reaguje na masovou nadprodukci módního průmyslu, následnou nadspotřebu a negativní důsledky na společnost i životní prostředí s tím spojené. Je protikladem tak zvané ‘fast fashion’, rychlé, levné módy nízké kvality, vyráběné v zemích třetího světa, jejíž výroba devastuje planetu a zneužívá lidské pracovní síly. Slow fashion stojí na principech udržitelnosti, zodpovědnosti, etiky, podpory lokální tvorby a lokálních dodavatelů a tradičních řemeslných postupů. Firma DUFKA se ztotožňuje s principy slow fashion, upřednostňuje kvalitu nad kvantitou a dává přednost lokálním dodavatelům nejkvalitnějších kůží a komponentů.

Barča Dufková

Moderní pojetí tradice

Kabelky, tašky, batohy a kožené doplňky DUFKA jsou vyráběny v atelieru DUFKA v Brně. K výrobě Barča používá lety prověřené techniky brašnářského řemesla, vše je vyráběno pouze ručně, z nejlepších kůží z českých koželužen. Poznávacím znamením značky DUFKA je současný minimalistický design výrobků, který podtrhuje krásu přírodní kůže.

Osobní komunikace se zákazníky

Rádi komunikujeme se zákazníky osobně, protože při osobním kontaktu nejlépe pochopíme přání a osobní styl konkrétního člověka, a vytvoříme produkt k jeho plné spokojenosti. Pokud osobní schůzka není možná (např. zákazník je ze zahraničí nebo z druhého konce republiky), komunikujeme po telefonu nebo sociálních sítích, a společně doladíme jejich představu k dokonalosti. Zůstáváme v kontaktu v průběhu výroby kabelky, pro případné dodatečné úpravy.

Důraz na kvalitu, řemeslné zpracování a lokální dodavatele

Etický kodex firmy DUFKA:

 

Výroba kousků, které vydrží

 

Každá kabelka, taška, batoh či doplněk DUFKA je celá vyrobena ručně s důrazem na každý detail, což zajišťuje skvělé zpracování a dlouhou životnost výrobku.

Výroba z kůží od lokálních dodavatelů

 

Každá kůže použitá při výrobě kabelek firmy DUFKA, je osobně vybírána přednostně v českých koželužnách. V případě specifických požadavků zákazníků spolupracujeme s lokálními dodavateli, kteří odebírají nejkvalitnější kůže z italských koželužen. Zásadně nepoužíváme usně z ohrožených druhů zvířat.

Upřednostnění kvality před kvantitou

Vzhledem k pomalejšímu procesu při ruční výrobě vznikne každý rok pouze omezený počet kabelek, tašek a doplňků se značkou DUFKA, a tím se každý náš produkt stává originálním a šitým opravdu na míru našim zákazníkům.

 

 

 

 

 

Prohlédněte si stále se rozšiřující kolekci minimalistických kožených kabelek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Osobní komunikace se zákazníky

Rádi komunikujeme se zákazníky osobně, protože při osobním kontaktu nejlépe pochopíme přání a osobní styl konkrétního člověka a vytvoříme produkt k jeho plné spokojenosti.

Pokud osobní schůzka není možná (např.  zákazník je ze zahraničí nebo z druhého konce republiky), komunikujeme po telefonu nebo sociálních sítích, a společně doladíme jejich představu k dokonalosti.

Zůstáváme v kontaktu v průběhu výroby kabelky, pro případné dodatečné úpravy.